Muğla'da "Paylaşarak Sevindir" projesi

Muğla'da "Paylaşarak Sevindir" projesi
Muğla'da "Paylaşarak Sevindir" projesi
- Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında hayırsever vatandaşlardan toplanan ev ve giyim eşyaları, ihtiyaç sahibi 22 aileye verildi

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Paylaşarak Sevindir Projesi" kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunuluyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan ve il genelinde hizmet veren "Paylaşarak Sevindir Projesi" ile hayırsever vatandaşlardan gelen ev eşyası, giysi gibi bağışlar 22 aileye ulaştırıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hizmetler ve projeler üretmeye devam ettiklerini söyledi. 

Proje ile çok sayıda vatandaşa ulaşmayı amaçladıklarını belirten Koç, "Bu ay içerisinde Sosyal Yardım Merkezimize yapılan yoğun bağış taleplerini değerlendirmek üzere bir depo alanı da Yeşilyurt Mahallesi'nde hizmete açtık. Yardımsever vatandaşlarımızdan gelen ev eşyası, giysi gibi bağışlar daire başkanlığımız bünyesinde evde bakım ve sosyal hizmetler biriminde görev yapan personelimiz tarafından ili genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor" dedi.

Projenin ilçe belediyeleri tarafından da başarılı şekilde yürütüldüğünü anlatan Koç, "Bu tarz sosyal projelerde amacımız bu hizmetlerin ve çalışmaların il geneline yayılması ve koordinasyonun sağlanması" diye konuştu.

Vatandaşlar, Sosyal Yardım Merkezinin irtibat numarası olan (0252) 214 48 12'yi arayarak eşyalarını bağışlayabiliyor ya da ihtiyaçları için müracaatta bulunabiliyor.