Muğla'da sağanak ve sis etkili oluyor

Muğla'da sağanak ve sis etkili oluyor
Muğla'da sağanak ve sis etkili oluyor
- Gece boyunca etkili olan sağanak nedeniyle bazı mahallelerde taşan dereler yolların suyla dolmasna neden oldu, tarım arazileri su altında kaldı - Kentte son 6 saatte metrekareye 20 kilogram yağış düştü

MUĞLA (AA) - Muğla ve çevresinde geceden bu yana etkili olan yağış, yaşamı olumsuz etkiledi.

AA muhabirinin Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kent merkezinde son 6 saatte metrekareye 20 kilogram yağış düştü.

Sabah etkisini artıran yağış nedeniyle bazı evlerin bahçesi ile bodrum katlarını su bastı. Yağış nedeniyle trafikte aksamalar da yaşandı.

Düğerek, Karabağlar, Kötekli mahalleleri ile Çevre Yolu çevresindeki tarım alanları ve Yeniköy Mahallesi'ndeki bazı yollar derelerin taşması sonucu su altında kaldı. 

Su altında kalan tarım arazileri, yeni oluşmuş bir göl görüntüsü oluşturdu. Etkili yağışlar nedeniyle Muğla-Denizli ve Muğla-Marmaris güzergahlarının bazı bölümlerinde küçük çaplı heyelanlar olduğu, karayolları ekiplerinin bölgedeki çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Yetkililer, yağışların etkisini artırarak yarın da devam edeceğini bildirdi.

Sakar Geçidi rampasında ise sis etkili oluyor. Sabah başlayan ve etkisini artıran sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Görüş mesafesinin 20 metreye kadar düşmesi nedeniyle sürücüler, ilerlemekte güçlük çekti.

Sakar rampasında önlem alan trafik ekipleri, sürücüleri sis farlarını yakmaları, takip mesafesini korumaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.