Muğla'da sağlık yatırımları

Muğla'da sağlık yatırımları
Muğla'da sağlık yatırımları
- Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himoğlu: -"Hasta odalarımız başta olmak üzere poliklinikler, hasta ve yakınlarının kaldığı odalar, ameliyathaneler ve yeni açılan poliklinik binası tamamen yenilendi"

MUĞLA (AA) - Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu, sağlık alanında kentte daha iyi hizmet sunabilmek için çalıştıklarını belirterek, "Hasta odalarımız başta olmak üzere poliklinikler, hasta ve yakınlarının kaldığı odalar, ameliyathaneler ve yeni açılan poliklinik binası tamamen yenilendi" dedi.

 Himoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla ve ilçelerdeki hastane ve sağlık birimlerinde bir takım yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Muğla'da ilk 3. basamak yoğun bakım oluşturularak il dışına hasta sevklerinin büyük kısmını önlediklerini belirten Himoğlu, hizmete giren polikliniklerde doktor sekreterlerinin oda dışına alındığını, buradaki amaçlarının hasta mahremiyetini ön plana almak olduğunu dile getirdi.

Hastanelerdeki yenileme, malzeme alımı çalışmalarına 2,5 yıl içinde önemli yatırım yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Himoğlu, şöyle konuştu:

"2013 yılında döner sermaye ve genel bütçe kanalıyla 2 milyon 958 bin 983 lira , 2014 yılında 12 milyon 892 bin 241 lira ve 2015 yılı içinde de 6 milyon 733 bin 340 lira olmak üzere toplam 22 milyon 584 bin 564 lira yatırım yapıldı. 2015 yılındaki 6 milyon 733 bin 340 liralık bölümün yıl sonuna kadar 9 milyon liraya ulaşması bekleniyor. 3 yılda toplam yapılan miktarının da 25 milyona ulaşması hedefleniyor."

Amaçlarının vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu kaydeden Himoğlu, "Hasta odalarımız başta olmak üzere poliklinikler, hasta ve yakınlarının kaldığı odalar, ameliyathaneler ve yeni açılan poliklinik binası tamamen yenilendi" dedi.

Hastanelerdeki sendika temsilcilerine her zaman kapısının açık olduğunu ifade eden Himoğlu, şunları kaydetti:

"Özellikle ilçe hastanelerindeki sorunların öncelikle ilçe hastane yöneticileri ile çözülmesinden yanayım. Eğer bu sorun orada çözülmüyor ise benden randevu talep eden kimseyi geri çevirmedim. Son yaşanan yemek olayı ile ilgili de ilgili sendika yönetiminden bana randevu talebi gelmedi. Bugüne kadar bize değişik sendikalar tarafından gelen sıkıntılar ile ilgili gerekli idari ve cezai işlemler yapılmıştır."


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  Yemek

  ,

  Yatırım

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  zaman

  ,

  bütçe

  ,

  hizmet

  ,

  muğla

  ,

  2015