Muğla'da şehit ailesine ''Şehadet Belgesi'' verildi

Muğla'da şehit ailesine ''Şehadet Belgesi'' verildi
Muğla'da şehit ailesine ''Şehadet Belgesi'' verildi
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce şehit edilen Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Menteşe ilçesinde yaşayan ailesine "Şehadet Belgesi" verildi

MUĞLA (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce şehit edilen Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Menteşe ilçesinde yaşayan ailesine "Şehadet Belgesi" verildi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, eşi Hülya Çiçek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu,  İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Küçükoğlu, eylül ayında Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki saldırıda şehit olan sözleşmeli Piyade Er Adnan Ergen'in babası Mehmet Ergen ve annesi Hacer Ergen, şehit Pek'in Menteşe ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Çiçek, ziyarette şehidin adına düzenlenen Şahadet Belgesi'ni ailesine teslim etti.

Vatanın bütünlüğü ve birliği için canlarını feda eden şehitlerin haklarının ödenemeyeceğini vurgulayan Vali Çiçek, şehitlerin emaneti olan vatanın bütünlüğü, milletin birliği ve bayrağın bağımsızlığını korumanın önemli olduğunu söyledi.

Şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu belirten Çiçek, "Şehit ailesine biz her zaman sahip çıkarız. Önemli olan vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasıdır. Sizler şehidimiz gibi bizim için aziz emanetsiniz. Ömrünüz boyunca Türkiye Cumhuriyeti devleti sizlerin yanında olacaktır" dedi.