Muğla'da şelale ve dereler dondu

Muğla'da şelale ve dereler dondu
Muğla'da şelale ve dereler dondu
MUĞLA (AA) - Hafta içerisinde son 42 yılın en düşük sıcaklığının yaşandığı ve soğuk havanın yaşamı olumsuz etkilediği Muğla'da dere, göl ve şelaleler...

MUĞLA (AA) - Hafta içerisinde son 42 yılın en düşük sıcaklığının yaşandığı ve soğuk havanın yaşamı olumsuz etkilediği Muğla'da dere, göl ve şelaleler dondu.

Hafta başından itibaren etkili olan soğuk hava nedeniyle Menteşe ilçesine bağlı Yerkesik Mahallesi'nde, binlerce yıl süren oluşumunun ardından özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yanında yöre halkının da uğradığı mesire alanı olan doğa harikası Damla Deresi ve şelalesi buz tuttu.

Şelale üzerinde oluşan buz sarkıtlarını fotoğraf tutkunları görüntülemeye çalıştı.

Bölgeye ailesiyle gelen Dursun Keskin, 30 yıldır yörede olduğunu, şelalenin donduğuna ilk kez tanıklık ettiğini belirtti.

Yaz mevsiminde suların kayalıklardan damla damla akması nedeniyle dere ve şelalenin ismini buradan aldığını belirten Keskin, "Burası bunaltıcı yaz sıcaklarında adeta doğal bir klima gibidir. Bu nedenle çok sayıda kişi bölgeye piknik yapmak için geliyor. Daha önce burada çok sayıda belgesel ve dizi çekimi de yapıldı. Son 30 yılda böyle buzlanma ve sarkıtların oluştuğunu görmedim" dedi.


  ETİKETLER:

  Fotoğraf

  ,

  Hava

  ,

  doğa

  ,

  dizi

  ,

  muğla