Muğla'da sığınmacıları taşıyan teknenin batması

Muğla'da sığınmacıları taşıyan teknenin batması
Muğla'da sığınmacıları taşıyan teknenin batması
- Bodrum'daki Orak Adası'nın güneyinde batan tekneden kurtarılan, çoğunluğunu Suriyeli sığınmacıların oluşturduğu 249 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığındaki işlemlerinin ardından Bodrum Limanına getirilen araçlarla İlçe Jandarma Komutanlığına gönderiliyor - Hayatını kaybeden 22 kişinin yakınları ise ifade işlemleri için İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde Orak Adası'nın güneyinde batan tekneden kurtarılan çoğunluğunu Suriyeli sığınmacıların oluşturduğu 249 kişi, ifade işlemleri için İlçe Jandarma Komutanlığına getiriliyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin bölgedeki çalışmalarıyla kurtarılan, botlarla Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına getirilen sığınmacı ve kaçaklardan işlemleri tamamlananlar, jandarmaya ait araçlarla İlçe Jandarma Komutanlığına gönderildi.

"Arıcıoğlu" adlı 15 metrelik günübirlik teknede hayatını kaybeden 22 kişinin cesetlerinin ise  akşam saatlerinde otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

Hayatını kaybedenlerin yakınları, ifade işlemleri için İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlçe Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan sığınmacı ve kaçakların, yarın Osmaniye Düziçi Kampı'na gönderileceği belirtildi.

Öte yandan, jandarma ekipleri tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, tekneyi kaçaklara satan kişinin tespit edildiği ve yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.