Muğla'da soğuk hava ve don etkili oluyor

Muğla'da soğuk hava ve don etkili oluyor
Muğla'da soğuk hava ve don etkili oluyor
- Akşam saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisi altına giren Muğla'da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düştü - Soğuk hava ve fırtına nedeniyle Karabağlar yaylasında su altında kalan ve yeni oluşmuş göl görüntüsüne neden olan tarım alanları da donarak ilginç bir görüntü oluşturdu

MUĞLA (AA) - Muğla'da soğuk hava ve don etkili oluyor.

Akşam saatlerinden itibaren soğuk havanın etkisi altına giren Muğla'da gece hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceye kadar düştü. Soğuk hava nedeniyle kentte buzlanma, don ve ulaşımda aksamalar yaşandı.

Kentte bir haftadır etkili olan yağış nedeniyle Düğerek ve Karabağlar mahalleleri ile Çevre Yolu çevresindeki tarım alanları ve bazı yollar su altında kalmıştı.

Soğuk hava ve fırtına nedeniyle Karabağlar yaylasında su altında kalan ve yeni oluşmuş göl görüntüsüne neden olan tarım alanları da donarak  ilginç bir görüntü oluşturdu. Uzun yıllar kar yağmayan ve don olayı yaşanmayan kentte bu durumu ilginç bulan vatandaşlar da fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi.

Soğuk hava nedeniyle kent merkezindeki süs havuzları ve bazı dereler de buz tuttu. Ana güzergahlardaki buzlanma nedeniyle sabah saatlerinde çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Menteşe Belediyesi ekipleri, buzlanma nedeniyle güzergahlarda tuzlama çalışması yapmaya başladı.