Muğla'da telefonda dolandırıcılık iddiası

Muğla'da telefonda dolandırıcılık iddiası
Muğla'da telefonda dolandırıcılık iddiası
- Telefonla aradıkları kişileri, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtıp dolandırdıkları iddiasıyla 6 kişi yakalandı

MUĞLA (AA) - Muğla'da, telefonda dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Ula ilçesinde ikamet eden bir kişinin, kendisini arayarak polis olduğunu söyleyen ve suça karıştığını iddia ederek para isteyen kişilerce dolandırılmak istendiği istihbaratına ulaştı.

Ekipler, vatandaşın 30 bin 400 lirasını dolandıran zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Menteşe ilçesinde de aynı gün bir kişinin 8 bin lira para ile 10 bin 750 lira değerindeki ziynet eşyasının dolandırıldığı ihbarı üzerine ekipler, kentteki 25 farklı kameradan 350 saat görüntü izledi.

Olayları gerçekleştirdiği tespit edilen M.K. R.K. Y.Ö. ve Ş.B'yi düzenlenen operasyonla yakalandı. Müştekilerden alınan 38 bin 400 lira ve 19 parça ziynet eşyası sahiplerine teslim edildi.

Ekipler, bir sonraki gün Menteşe'de E.T'nin kendilerini polis ve  savcı olarak tanıtan zanlılarca dolandırılmak üzere olduğunu tespit ederek, ev içi ve çevresinde şüphelileri takibe aldı.

Müştekinin ikametine ziynet eşyalarına almaya gelen H.L. ile ev çevresinde gözcülük yapan Y.D, polis ekiplerince suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Öte yandan, zanlıların, aynı suçtan sabıkalarının bulunduğu öğrenildi.