Muğla'da trap atışları yapılıyor

Muğla'da trap atışları yapılıyor
Muğla'da trap atışları yapılıyor
- Yarışlara Muğla'nın yanı sıra İzmir, Denizli, Balıkesir, Manisa, Çanakkale ve Antalya'dan yaklaşık 100 sporcu katılıyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da trap atış, skeet ve kurşun atış gösterileri yapıldı.

Düzen mevkisindeki Muğla Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü Derneği trap sahasında düzenlenen yarışma, profesyonel trap, kurşun, skeet, amatör trap kategorilerinde gerçekleştiriliyor.

 Yarışlara Muğla'nın yanı sıra   İzmir , Denizli, Balıkesir, Manisa, Çanakkale ve Antalya'dan yaklaşık 100 sporcu katılıyor

Muğla Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü Başkanı Muammer Bağcıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinlikte atıcılığa ilgi duyanları bir araya getirerek kaynaşmalarını sağladıklarını söyledi.

Yıl içinde çok defa yarışma düzenlediklerini, yarışların bu yıl onuncusunu gerçekleştirdiklerini belirten Bağcıoğlu, yarışlara yaklaşık 100 kişinin katıldığını, dereceye girenlere tüfek ve av malzemeleri vereceklerini kaydetti.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise Muğla Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü Derneği ile yaptıkları çalışmada trap atışlarının Muğla'da önemli bir yere getirdiklerini söyledi.

Gümüş, bölgeyi Türkiye 'deki sayılı trap sahalarından biri haline getirmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Yarışlar, yarın düzenlenecek final atışlarıyla sona erecek.