Muğla'da turistlerin rafting keyfi

Muğla'da turistlerin rafting keyfi
Muğla'da turistlerin rafting keyfi
- Seydikemer ilçesine gelen turistler, yazın bunaltıcı sıcağından kurtulmak için Karaçay Nehri'nin serin sularında rafting yapıyor

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Seydikemer ilçesinde turistler, Karaçay Nehri'nin serin sularında düzenlenen turlarla rafting yapmanın keyfini yaşıyor.

Cip safari turlarıyla Tlos Antik Kenti ve Saklıkent Kanyonu'nu gezmeye gelen turistler, yaz aylarının bunaltıcı sıcağından kurtulmak için Karaçay Nehri'nin serin sularında rafting de yapıyor.

Saklıkent Kanyonu girişinden başlayan turda şişme botlara binen turistler, tercih ettikleri zaman ve güzergaha göre Karaçay'ın akıntısıyla mücadele ediyor.  Tur rehberleri, raftinge katılacak turistlere güzergah ve yapmaları gerekenleri anlatıyor.

Tur rehberi Adem Aykırı, gazetecilere yaptığı açıklamada, cip safari turuna katılan misafirlerine macera dolu bir gün yaşattıklarını söyledi.

Tura katılanların eğlenmesi için çaba gösterdiklerini belirten Aykırı, "Saklıkent Kanyonu gezisinden sonra mola veriyoruz. Daha sonra arzu eden misafirlerimizle Karaçay Nehri'nde rafting yapıyoruz. Aktiviteye katılanlar hem adrenalini yaşıyor hem de nehrin buz gibi suyunda serinleme fırsatı buluyor" dedi.

- Ailece rafting 

İngiltere 'den ailesiyle tatile gelen Jason Porter ise daha önce iki kez katıldığı raftingi, bu kez eşi ve çocuklarıyla yaptığını belirtti.

Tatilleri boyunca farklı aktivitelere katıldıklarını dile getiren Porter, "Cip safari turuyla buraya geldik. Öncelikle Saklıkent Kanyonu'nu gezdik. Daha sonra da rafting yaptık. Sıcak havada serin suda rafting yapmak çok eğlenceli. Ailem de çok eğlendi" diye konuştu.

Porter'in eşi Emma Porter da çocuklarıyla güvenli şekilde rafting yaptıkları için mutlu olduklarını kaydetti. 

Raftingin ardından çamur banyosuna gideceklerini belirten Porter, gün boyunca farklı yerleri gezerek tatilin tadını çıkaracaklarını ifade etti.

Ailenin 16 yaşındaki kızı Courtiev Porter da raftingin çok güzel ve eğlenceli olduğunu söyledi. 

Raftingi güvenli şekilde tamamladıklarını vurgulayan Porter, nehrin sığ yerlerinde takılan bot nedeniyle biraz zorlandığını, her şeye rağmen güzel vakit geçirdiğini anlattı.


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Tur

  ,

  zaman

  ,

  dolu

  ,

  muğla

  ,

  sıcak