Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması

Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması
Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması
- Bodrum'da yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması sonucu kaybolan 15 kişiden 2'si çocuk 4'ünün daha cesedine ulaşıldı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması sonucu kaybolan 15 kişiden 4'ünün daha cesedi bulundu.

Turgutreis açıklarındaki Çatalada yakınlarında batan teknede kaybolduğu belirtilen kişilere yönelik arama ve kurtarma çalışmaları gün boyu devam etti.

Ekipler, arama kurtarma faaliyetlerini Turgutreis'in Çataladası bölgesi ile Turgutreis ve Akyarlar sahilinde sürdürdü. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bir arama gemisinin de katıldığı çalışmalarda, akşam saatlerinde 4 kişinin daha cesedine ulaşıldı.

Çatalada'nın kuzeyinde, ekiplerce bulunan 2'si çocuk 4 ceset, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait zodyak botla Bodrum'a getirildi. Cesetler, daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesetlerden birinin, sabah saatlerinde kıyıda cesedi bulunan Afganistan uyruklu kadının kocasına ait, ölen iki çocuktan birinin de çiftin çocukları olduğu tahmin ediliyor. 

Yüzerek hayatta kalmayı başaran Suriye uyruklu Mirvan Hassan, bir kez daha cesetlerin teşhisi için morga getirildi. Cesetler, incelemenin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi ve kimlik tespiti için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

Sahil Güvenlik ekipleri, bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor. 

Önceki gün sabah saatlerinde ilçeye bağlı Turgutreis Mahallesi Çatalada açıklarında 20 kişiyi taşıyan tekne batmış, Suriye uyruklu 5 kişi kurtarılmıştı. Bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir uçak, helikopter ve botlarla arama kurtarma çalışması başlatılmış, kaybolanlardan olduğu değerlendirilen Afganistan uyruklu kadının cesedi, sabah saatlerinde Turgutreis Mahallesi'ndeki marinada bulunmuştu.