Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması

Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması
Muğla'da yabancı uyrukluları taşıyan teknenin batması
- Bodrum'da yasa dışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalıştıkları sırada batan teknede kaybolan 15 kişiden 4 yaşındaki Sena'nın cesedi Muğla Adli Tıp Kurumuna getirildi - Cenazenin, otopsi işlemlerinin ardından Danimarka'dan gelecek bir yakınına teslim edileceği öğrenildi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalışırken batan teknede kaybolanlardan 4 yaşındaki Sena'nın cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna getirildi.

Çatalada yakınlarında yürüyüş için giden avukat ve amatör balıkçı Göray Karadut tarafından bulunan çocuğun cesedi, Bodrum Devlet Hastanesi Morgundan otopsi işlemleri için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Cesedin, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Danimarka'da yaşayan Afganistan uyruklu bir yakınına teslim edileceği öğrenildi.

Sena'nın anne ve babasının da kayıp olan 6 kişi arasında olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan, kaybolan 6 kişinin aranmasına da Sahil Güvenlik ekipleri tarafından rutin devriyelerle devam edildiği bildirildi.

Bodrum'da, 18 Kasım'da Turgutreis Mahallesi Çatalada açıklarında 20 kişiyi taşıyan tekne batmış, Suriye uyruklu 5 kişi kurtarılmıştı. Bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığına ait uçak, helikopter ve botlarla arama kurtarma çalışması başlatılmış, 2'si çocuk 8 kişinin daha cesedi bulunmuştu. Sena'nın cesedi ise 22 Kasım'da Çatalada kıyılarına vurmuştu.