Muğla'da yağlı pehlivan güreşleri

Muğla'da yağlı pehlivan güreşleri
Muğla'da yağlı pehlivan güreşleri
- Güreşlerde başpehlivanlığı Orhan Okulu kazandı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Milas ilçesi, Ören Mahallesi'nde düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde başpehlivanlığı Orhan Okulu kazandı.

  Ören Gençlik ve Spor Derneği tarafından merhum milli güreşçi Ahmet Kozak anısına, Ören İlkokulu ve Ortaokulu yararına, Ören Stadyumu'nda düzenlenen güreşlere, 14 başpehlivan ve 230 güreşçi katıldı.

Sabah saatlerinden itibaren çekişmeli geçen mücadelelerde başpehlivanlık için Antalya Muratpaşa Belediyesi adına güreşen Orhan Okulu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi adına güreşen Osman Özgün yarıştı. Mücadeleyi Orhan Okulu kazandı. Üçüncülüğü İsmail Balaban ve İsmail Koç paylaştı. 

Organizasyonda güreş ağalığı ise 30 bin lirayla adamı Mehmet Yılmaz'ın oldu.

Galibiyetinin ardından gazetecilere açıklama yapan başpehlivan Orhan Okulu, sezonun ilk güreşini kazanmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Okulu, "Kumluca'da yapılacak güreşlerde de başarı elde etmek istiyorum. Güreşlerimiz zorlu geçti, ama kazandığım için sevinçliyim. Seyircilerimize ve diğer güreşçilere teşekkür ediyorum" dedi.

Ören Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Fatih Özbey de, Ören'de 24 yıl aradan sonra ilk kez yağlı güreş müsabakalarının düzenlendiğini anlattı. Özbey, "Güreşlerden elde ettiğimiz geliri mahalledeki ilk ve ortaokulun bilgisayar laboratuvarındaki eksikliği gidermek için kullanacağız. Güreşlerimizde çeşitli kategorilerden 14 ünlü Kırkpınar başpehlivanlarıyla birlikte 230 güreşçi katıldı. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.