Muğla'daki 2B sorunu

Muğla'daki 2B sorunu
Muğla'daki 2B sorunu
- AK Parti Milletvekili adayı Göçer: - "Başbakanımız geçtiğimiz gün müjdeyi verdi. 2B'yi tekrar gündeme aldıklarını ve en kısa zamanda vatandaşlarımızın bu sorununu çözeceklerini belirtti" - AK Parti İl Başkanı Küreci: - "Başbakanımız Muğlalı hemşehrilerimizin 2B ile ilgili yaşadıkları sorunların çözümü noktasında bize söz verdi. Yeni bir çalışmanın yapılacağını, bu çalışmada daha çok vatandaşlarımızın taleplerinin dikkate alınacağını söyledi"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili adayı Elvan Göçer, Muğla'daki 2B sorunu ile ilgili, "Başbakanımız geçtiğimiz gün müjdeyi verdi. 2B'yi tekrar gündeme aldıklarını ve en kısa zamanda vatandaşlarımızın bu sorununu çözeceklerini belirtti" dedi.

Göçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimlerinden önce de Muğla'da köy köy mahalle mahalle gezerek vatandaşların sorunlarını yerinde dinlediklerini söyledi.

Bu kapsamda en büyük sorunun 2B olduğunu ve konuyla ilgili rapor hazırladıklarını belirten Göçer, "4 Ekim'de AK Parti seçim beyannamesi açıklandığında 2B sorununu Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na bizzat kendim ilettim. Başbakanımız ve ilgili bakanlarımız konuyla ilgileneceklerini ve takibe aldıklarını söylemişlerdi. Bu doğrultuda Başbakanımız geçtiğimiz gün müjdeyi verdi. 2B'yi tekrar gündeme aldıklarını ve en kısa zamanda vatandaşlarımızın bu sorununu çözeceklerini belirtti" diye konuştu.

AK Partinin hizmetin, istikrarın ve huzurun partisi olduğunu vurgulayan Göçer, "İşimiz hizmet, gücümüz millet düsturuyla yola çıktık ve bu yolda ilerliyoruz. Ben de ülkeme ve Muğlama her zaman hizmetkar oldum. Muğlalımı, statükonun baskısından kurtarmanın zamanı geldi ve geçiyor. Makamlar, mevkiler gelip geçici. Asıl olan millettir. Asıl olan millette hizmettir" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci ise 2B arazileri ile ilgili vatandaşların yaşadığı sıkıntıları her fırsatta hem genel merkeze hem bakanlığa ve başbakana ilettiklerini kaydetti.

Sorunun çözümü için önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Küreci, şöyle konuştu:

"Başbakanımız Muğlalı hemşehrilerimizin 2B ile ilgili yaşadıkları sorunların çözümü noktasında bize söz verdi. Yeni bir çalışmanın yapılacağını, bu çalışmada daha çok vatandaşlarımızın taleplerinin dikkate alınacağını söyledi. AK Parti her zaman çözümden yana olan bir parti olmuştur. İnşallah 2B konusunda da hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çözüme ulaşırız."