Muğla'daki hortum

Muğla'daki hortum
Muğla'daki hortum
- Hortumun ardından belediye ekiplerince hasar tespit çalışması yapıldı

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Menteşe ilçesinde, meydana gelen hortumun ardından hasar tespit çalışması başlatıldı.

Menteşe ilçesi Düğerek ve Ortaköy Mahallesi'nde etkili olan fırtına ve sağanağın ardından oluşan hortum nedeniyle çok sayıda evin çatısı uçtu, devrilen elektrik direkleri ve ağaçlar evlere zarar verdi. Üzerine ağaç devrilen 10 araçta hasar oluştu.

Sabah saatlerinden itibaren AFAD ve bölgeye gelen büyükşehir belediyesi ekipleri, hasar tespit çalışması yaptı. Bölgede 30'un üzerinde evin çatısının zarar gördüğü belirlendi. 

Hortum nedeniyle kökünden sökülen 30'un üzerindeki ağaç, belediye ekipleri tarafından vatandaşların desteğiyle temizlenmeye başladı. Bazı vatandaşlar ise yakınlarına ait mezarların temizliğini yaparak zarar gören kısımlarını onarmaya çalıştı.

Hortum nedeniyle cezaevi karşısında bulunan bir kereste atölyesinde de büyük hasar oluştu. Ekipler burada da inceleme yaparak hasar tespit tutanağı düzenledi. Ortaköy Mahallesi Tozlu mevkisinde Ali Sarıkaya'ya ait ev zarar gördü, ahırı yıkıldı. Belediye ekipleri evin kullanılamaz durumda olduğunu tespit ederek, mühürleme çalışması yaptı.

Dün akşam saatlerinden itibaren elektrik verilemeyen Düğerek Mahallesi'nde elektrik dağıtım şirketi yetkilileri ve belediye ekipleri, devrilen direklerini yeniledi, hasar gören kabloları değiştirdi.

Bölgeye akşam saatlerinde elektrik verileceği kaydedildi.