Muğla'daki şiddetli yağış

Muğla'daki şiddetli yağış
Muğla'daki şiddetli yağış
- Seydikemer ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle Esen 1 Barajı'nın taşması sonucu oluşan selde zarar gören tarım arazilerinde hasar tespit çalışması yapılıyor - Bölgede ilk belirlemelere göre 109 çiftçinin 2 bin 154 dekar tarım arazisi zarar gördü

MUĞLA (AA) - Seydikemer'deki şiddetli yağış nedeniyle su altında kalan tarım arazileri ve seralarda hasar tespit çalışması yapılıyor.

Muğla  Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Korubükü, Çaykenarı, Çaltıözü, Demirler, Çatak, Çukurincir, Karaköy, Gölbent ve Karadere mahallelerinde ekipler tarafından, yağış nedeniyle zarar gören yerleşim yerleri, seralar ve tarım arazilerinde inceleme başlatıldığı bildirildi.

Şiddetli yağış sonucu; ilk belirlemelere göre 109 çiftçiye ait 2 bin 93 dekarı tahıl ve yem bitkisi, 61 dekarı örtüaltı alanı, toplam 2 bin 154 dekar tarımsal alanın zarar gördüğü ifade edildi.

Bölgede hasar tespit çalışmalarının devam ettiği, kesin zararın yerinde tespitten sonra belirleneceği kaydedildi.

Seydikemer'de 13 Ocak'ta şiddetli yağış nedeniyle Esen 1 Barajı'nın taşması sonucu bir mahalledeki 15 ev boşaltılmış, tarım arazileri ve seraları su basmış, bazı mahalle yolları ulaşıma kapanmıştı.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  İnceleme

  ,

  muğla