Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi

Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi
Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi
- Tarihi ve kültürel özellikleriyle her yıl 3 milyonun üzerinde yabancı turisti ağırlayan Muğla, doğal güzellikleriyle hayranlık uyandırıyor - Muğla'nın Marmaris ve Gökova Körfezi'nin mavi yolculuk rotalarında bulunan eşsiz koyları ile Dalyan Kanalı, İztuzu Plajı ve Köyceğiz Gölü havadan görüntülendi

MUĞLA (AA) - Zengin tarihi ve kültürel mirasıyla yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz tatil imkanı sunan Muğla'nın doğal güzellikleri havadan görüntülendi.

Güney Ege'nin maviyle yeşilin buluştuğu noktalarında büyüklü küçüklü sayısız koya sahip Muğla, bin 484 kilometre kıyı uzunluğuyla dünyanın dört bir yanından gelen turistlere evsahipliği yapıyor.

Eşsiz koyları ile teknelerin de vazgeçilmez rotası olan Muğla, Gökova Körfezi'ndeki Akyaka, Kandilli Koyu, Karacasöğüt, Lacivert Koy, İnce Kum Plajı ve Sedir Adası ile Marmaris Körfezi, Dalyan Kanalı, Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı'nın manzarasıyla büyülüyor.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla'nın eşsiz güzellikteki koylarının yanı sıra önemli kültürel yapılara da sahip olduğunu belirtti.

Muğla'da mavi yolculukta Bodrum, Gökova, Fethiye, Hisarönü Körfezi, Marmaris, Dalyan, Göcek'in en fazla kullanılan rotalar arasında bulunduğunu ifade eden Çiçek, bölgedeki koyları, yabancı turistlerin yanı sıra yerli ve yabancı çok sayıda iş adamı, devlet başkanı ve sanatçının da gezdiğini söyledi.