Muğla'ya 37 milyon liralık ek ödenek

Muğla'ya 37 milyon liralık ek ödenek
Muğla'ya 37 milyon liralık ek ödenek
- AK Parti İl Başkanı Küreci: - "İŞKUR üzerinden Muğla'ya AK Parti'nin girişimleri ile 37 milyon 821 bin liralık ödenek getirdik"

MUĞLA (AA) - AK  Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Muğla'ya AK Parti'nin girişimleriyle 37 milyon 821 bin liralık ödenek getirdiklerini söyledi.

Küreci, Menteşe Öğretmenevi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimleri sonucu Orman Bölge Müdürlüğünde çalışan mevsimlik işçilerin çalışma sürelerinin 3 ay uzatıldığını ve çeşitli kurumlarda çalıştırılacak işçiler için İŞKUR üzerinden ek ödenek çıkarttıklarını kaydetti.

Ödenek miktarının 37 milyon 821 bin liraya ulaştığını belirten Küreci, "Muğla ormanlarımızla yoğrulmuş bir kent . Geçici orman işçilerimizin 6 aylık süreleri yakın zamanda doldu. Biz Orman Bakanlığı ve İŞKUR ile görüşmemiz sonucunda ek ödenek talebinde bulunarak bu işçilerin görev süresinin 3 ay uzatılmasını talep ettik. Bu talebimiz kabul edildi" dedi.

9 aylık bin 200 orman işçisini istihdam edilmesi için 16 milyon 527 bin liralık ek ödenek aldıklarını ifade eden Küreci, "Bunun yanında 700 kişinin istihdam edilmesi için 9 milyon 282 bin liralık bir ödenek daha aldık. Ayrıca 8 aylık süreç için Muğla'da istihdam edilecek bin 100 işçi için de bir ek ödenek aldık. Bunun tutarda 12 milyon lira civarında" diye konuştu.

İŞKUR üzerinden Muğla'ya AK Parti'nin girişimleri ile 37 milyon 821 bin liralık ödenek getirdiklerini vurgulayan Küreci, kentte yeni istihdam alanlarının yaratılması için de çalıştıklarını vurguladı.

- Menteşe'ye arena      

Menteşe ilçesine Muğla'ya yakışan bir stadyum kazandırılması için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Küreci, şöyle konuştu:

"Muğla Arena Stadyumu çalışmalarına start veriyoruz. Muğla'ya yakışır stadyum için alt yapı çalışmaları başlamıştır. Bu anlamda yıllardır Muğlaspor maçlarında olsun, resmi bayramlarda olsun mevcut stadyuma gittiğimizde halini görüyorduk. Herkes bu stadyumun Muğla'ya yakışmadığını söylüyordu. Vekillerimizle yaptığımız çalışmalar sonucunda yeni stadyum kararını aldırdık. Muğla Arena'nın nereye yapılması noktasında mevcut yerler var ama bunu Muğla halkına sormayı ve stadyumu bu bölgeye yapmayı istiyoruz."


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Parti

  ,

  lira

  ,

  orman

  ,

  Resmi

  ,

  kent

  ,

  muğla