Muğla'ya mevsimin ilk karı yağdı

Muğla'ya mevsimin ilk karı yağdı
Muğla'ya mevsimin ilk karı yağdı
- Kar yağışının etkili olduğu Yılanlı ve Göktepe mevkilerinde çok sayıda otomobil yolda kaldı - Muğla-Denizli karayolu Boynuzcuk geçidi mevkisinde Karayolları ekipleri kar temizleme çalışması yaparak yola tuz attı

MUĞLA (AA) - Muğla'ya mevsimin ilk karı yağdı.

Hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü Muğla'nın Göktepe ve Yılanlı mevkilerine kar yağdı. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler, yağışı izlemek için ilçe merkezinden bölgeye gelen bazı sürücüler yolda kaldı. Bölgede bekleyişini sürdüren sürücüler, Karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmasının ardından yollarına devam edebilecek.

Trafik ekipleri, kayarak yolu trafiğe kapatma ihtimali üzerine kar temizleme çalışmaları tamamlanana kadar araçların geçişine izin vermiyor.

Öte yandan, kar yağışının etkili olduğu Muğla-Denizli karayolu Boynuzcuk geçidi mevkisinde Karayolları ekipleri kar küreme aracıyla temizleme çalışması yaparak yola tuz attı. Yağış nedeniyle yolda bekleyen araçlar ise yolun temizlenmesinin ardından kontrollü olarak yola devam etti.


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  ilçe

  ,

  kar

  ,

  muğla