MUSKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı

MUSKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı
MUSKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı
MUĞLA (AA)  - Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı.Muğla Büyükşehir...

MUĞLA (AA)  - Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıda 6 maddenin yanı sıra  kamu kurumlarının ve belediyelerin "Su Satış ve Hizmet Tarifesi Değişikliği" görüşülerek onaylandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinden oluşan ve başkanlığını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün yaptığı toplantıya MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Müdür yardımcıları Gürbüz Karabulut ve Cem Yaşar'ın yanı sıra Daire Başkanları ve Müdürler de katıldı.  

Olağanüstü Genel Kurul'da Muğla 2. İdari Mahkemesi'nin kararına göre, "Su Satış ve Hizmet Tarifesi Değişikliği" uygun hale getirildi. Ayrıca, Elektrik, Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı kurulması maddesi kabul edilerek, MUSKİ'nin daire başkanlığı sayısı 9'a çıkarıldı.  

Belediyeler ve resmi kurumlar tarifelerinde değişiklik yapıldığını belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yeşil alan kullanan tüm kamu kuruluşları arasında eşitlik sağlandığını söyledi.

Su satış tarifelerinde hizmetlere ilişkin tüm maliyetler hesaplandıktan sonra bunlar üzerinden su tarifeleri oluşturulduğunu anlatan Ülgen, şunları kaydetti:

"Su satış tarifemizde belediyelerin kamu hizmeti sunmalarında yeşil alan ve park bahçe hizmetleri nedeniyle daha çok su kullanımlarından kaynaklanan resmi kurumlar ve belediyeler için ayrı ayrı tarife uygulanmıştı. Ancak diğer resmi kurumlar kendilerinin de il içinde belediyeler ile benzer kamu hizmetleri sunduğu gerekçesiyle su bedellerine itiraz etmişti. Bunun üzerine durum değerlendirilmesi yapılarak genel kurulumuzun da onayıyla su satış tarifesinde resmi kurumlar ve belediyeler ile tüm kamu kuruluşları yeşil alanlar olarak iki ayrı tarife belirlendi. Böylelikle yeşil alan kullanan tüm kamu kuruluşları arasında eşitlik sağlandı."