Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar Projesi

Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar Projesi
Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar Projesi
- Proje kapsamında köylerde yaşayan110 çocuk, kent merkezinde çeşitli aktivetelere katıldı, sinemaya gitti

MUĞLA (AA) - Menteşe Belediyesinin sosyal imkanlardan faydalanamayan çocuklar için yürüttüğü "Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar Projesi" kapsamında 110 öğrenci sinemaya gitti.

İlçeye bağlı Göktepe, Esençay, Sungur, Çamoluk, Dokuzçam, Gazeller, Avcılar, Bozyer, Taşlı köylerindeki 110 öğrenci, kent merkezine getirilerek yakınları ve belediye görevlileri ile gittikleri sinemada film izledi, çeşitli aktivite ve eğlencelere katıldı.

 Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kırsalda yaşayan çocuklar için "Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar" adlı proje hazırladıklarını, bu kapsamında daha önce de 500 çocuğun doyasıya eğlendiğini söyledi.

Proje ile hedefe ulaşıldığını belirten Gümüş, şöyle konuştu:

"Anne ve babalardan gelen olumlu tepkiler, çocuklarımızın mutlu olarak evlerine dönmeleri nedeniyle projemize devam etme kararı aldık. Bu sene kentteki çocuklarımızı da bu projemize dahil ettik. Okulların tatil olması ile projemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. 8-13 yaş arası 110 çocuğumuzu sinemaya götürdük, gezdirdik, onlarla bir araya geldik. Kısacası güzel bir gün geçirmelerini sağladık. Aralarında hayatında ilk defa sinemaya gidip 3 boyutlu film izleyen çocuklarımız oldu. Köyde yaşayan çocuklarımız da kentte yaşayan çocuklarımız gibi artık sosyal aktivitelerden yararlanıyorlar."

İki hafta sürecek proje kapsamında her sabah çocuklar servis araçlarıyla evlerinden alınarak ücretsiz olarak sinemaya gidiyor, gün boyunca çeşitli aktivitelere katılıyor.