Müzeyyen Senar için temsili cenaze namazı kıldılar

Müzeyyen Senar için temsili cenaze namazı kıldılar
Müzeyyen Senar için temsili cenaze namazı kıldılar
-Geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren sanatçı Müzeyyen Senar için, sevenlerince Bodrum'da temsili cenaze namazı kılındı

MUĞLA (AA) - Sanatçı Müzeyyen Senar için Bodrum 'da temsili cenaze töreni düzenlendi.

Yaşamını yitiren Türk sanat müziği sanatçısı Müzeyyen Senar için Bodrum'daki Adliye Cami'nde düzenlenen törende ilk olarak lokma dağıtıldı. Cami müezzini Halil Doğu tarafından Yasin-i Şerif okundu.

Müzeyyen Senar'ın hayranı Sevgi Özüt, gazetecilere yaptığı açıklamada, Senar'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Senar'ın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün karşısında şarkı söyleyen bir kişi olduğunu hatırlatan Özüt, şöyle konuştu:

"Bizim çınarımızdı, çok kıymetlimizdi. Bodrum'a aşık bir insandı, burada evi, teknesi vardı. Biz Bebek Camisi'ne gidemeyeceğimiz için hayırsever vatandaşların organizesi ile temsili bir cenaze namazı düzenledik ve Yasin okuttuk. Hayırsever vatandaşların lokma dökmesiyle Bodrumlular, Müzeyyen Abla'ya vefa borcunu ödüyor."

Ayça Karadağ ise Senar'ı çok sevdiğini ve şarkılarını dinlediğini söyledi. Karadağ, "Ülkemizin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin" dedi.

Müzeyyen Senar için öğle namazının ardından temsili cenaze namazı kılındı. Cami müezzini Halil Doğu, tören sonrasında Müzeyyen Senar'a Allah'tan rahmet dileyerek, sevenlerine başsağlığı diledi.