Oğlunun şehit düştüğü topraklara yürümek istiyor

Oğlunun şehit düştüğü topraklara yürümek istiyor
Oğlunun şehit düştüğü topraklara yürümek istiyor
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce şehit edilen Jandarma Teğmen Pek'in babası, kardeşlik mesajı vermek için Muğla'dan Diyarbakır'a yürümek istiyor

MUĞLA (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerce şehit edilen Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in babası Mehmet Pek, Muğla'dan Diyarbakır'a yürüyerek "kardeşlik" mesajı vermek istiyor. 

Yatağan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak ve Kavaklıdere Jandarma Komutanı Üsteğmen Engin Güzel, eşleriyle şehit Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Menteşe ilçesine bağlı Paşapınarı Mahallesi'ndeki baba ocağını ziyaret etti.

66 yaşındaki baba Mehmet Pek tarafından karşılanan Ocak ve Güzel, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Bankadan emekli olmasının ardından yaklaşık 20 yıl çiftçilikle uğraştığını anlatan Pek, oğlunun şehit olduğu haberini aldıktan sonra sadece "Vatan sağ olsun" diyebildiğini söyledi.

Dökülen kanın durmasını dileyen Pek, kardeşlik mesajı vermek için Muğla'dan oğlunun şehit düştüğü topraklara kadar yürümeyi düşündüğünü ifade etti. Pek, yolculuk sırasında güzergahta yer alan il ve ilçelerdeki jandarma karakollarında konaklamak istediğini Ocak ve Güzel'e iletti.