Öğrenci şirketinden miniklere tiyatro

Öğrenci şirketinden miniklere tiyatro
Öğrenci şirketinden miniklere tiyatro
- Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde başlatılan Şirket Kurma Programı kapsamında orta öğretim öğrencileri tarafından kurulan şirket, Yatağan'da müzikal tiyatro etkinliği düzenledi

MUĞLA (AA) - Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinin kurduğu şirket tarafından müzikal oyun sahnelendi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde başlatılan Şirket Kurma Programı kapsamında Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde (METEM) kurulan "Şirinler Öğretiyor Şirketi", gelir elde maksadıyla müzikal tiyatro etkinliği düzenledi.

Şirketin yönetim kurulu üyelerinden oluşan tiyatro ekibinin sergilediği oyundan elde edilen gelirin bir kısmıyla giderlerin karşılanacağı, geri kalan kısmın da yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda kullanılacağı bildirildi.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu'ndaki gösterime Okul Müdürü Erdoğan Pay, Çocuk Gelişimi Alan Şefi Nur Aydoğdu, ilçedeki anaokulları ve sınıflarında okuyan öğrenciler ile öğretmenleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Pay, orta öğretim öğrencilerinin girişimcilik, şirket kurma ve yönetme ile ticaret hayatını tanımaları için hazırlanan Şirket Kurma Programı'nın, Muğla'daki birkaç okulda pilot olarak uygulandığına değindi.

Tiyatro etkinliğinin, şirketin planladığı gelir getirici bir uygulama olduğunu vurgulayan Pay, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimiz tarafından kurulan şirket, ilçemizdeki bir esnafın danışmanlığında çalışmalarını sürdürdü. Şirketin 8 kişilik yönetim kurulu tarafından hazırlanan tiyatrodan elde edilecek gelirin bir kısmı ile giderler karşılanacak. Geri kalan kısım ise şirketin tasarrufuna göre kullanılacak. Şirket, bu ay sonu itibarıyla feshedilecek."

Programın danışman öğretmeni Çocuk Gelişimi Alan Şefi Nur Aydoğdu ise programın başarılı şekilde sürdüğünü bildirdi. Aydoğdu, "Şirketin üyeleriyle 23 Mayıs'ta İstanbul 'da düzenlenecek şirketler yarışmasına katılacağız. Öğrencilerimizin bu yarışmadan başarılı bir sonuçla döneceğinden eminiz" dedi.

Konuşmaların ardından sahnelenen, "Şirinler" çizgi filminden esinlenilerek hazırlanan müzikal tiyatro büyük beğeni topladı.