Oklu kirpi "Oktay"ı vatandaşlar kurtardı

Oklu kirpi "Oktay"ı vatandaşlar kurtardı
Oklu kirpi "Oktay"ı vatandaşlar kurtardı
- Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaralı halde bulunan ve vatandaşlar tarafından "Oktay" ismi verilen oklu kirpi, hayvan hastanesinde tedavi altına alındı

MUĞLA (AA) - Marmaris 'te yol kenarında yaralı bulunan oklu kirpi, hayvan hastanesinde tedavi altına alındı.

Osmaniye ve Bayır mahalleleri arasındaki orman içinden geçen yolun kenarında yaralı bir kirpi gören vatandaşlar, araçlarını durdurarak kirpinin yanına gitti. Aracın çarpması sonucu yaralandığı sanılan kirpiye su veren vatandaşlar, hayvanı yoldan geçen bir kamyonetin kasasına koyarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine ulaştırdı.

Burada yaralı kirpiye müdahale edilecek gerekli teçhizatın olmadığının söylenmesi üzerine, Doğa Koruma ve Milli Parklar Marmaris Şube Müdürlüğüne bilgi verildi. Müdürlükten gelen bir ekip tarafından alınan kirpi, tedavi edilmek üzere Gökova'daki Medikavet Hayvan Hastanesine götürüldü. 

Hastanede görevli veteriner hekim Göksel Bayramlı, kirpide kırık tespit ettiklerini söyledi. "Oktay" adı verilen kirpiyi insanlara ve evcil hayvanlara alışmaması için ayrı bir bölümde tuttuklarını anlatan Bayramlı, yaklaşık 10 gün sürmesini bekledikleri tedavinin ardından kirpinin doğal yaşama bırakılacağını kaydetti. 

"Hint oklu kirpisi" olarak bilinen bu türe bölgede az rastlandığı belirtildi.