Okullararası Kros Grup Birinciliği Yarışması

Okullararası Kros Grup Birinciliği Yarışması
Okullararası Kros Grup Birinciliği Yarışması
- Muğla'da düzenlenen yarışlara 17 ilden yaklaşık 500 sporcu katıldı

MUĞLA (AA) - Türkiye Okullararası Kros Grup Birinciliği Yarışması, 17 ilden katılımla Muğla'da gerçekleştirildi.

Ortaca Ahmet Ateş Stadyumu ile Kemaliye Mahallesi arasında, 4 kategoride 500 sporcunun katıldığı yarışlarda, yıldız kızlar kategorisinde sporcular 2 bin metre, yıldız erkekler ve genç kızlar kategorisinde 3 bin metre, genç erkekler ise 5 bin metre koştu.

İki bin metrede kız ve erkek öğrencilerin yarıştığı koşularda, sıcak havanın da etkisiyle bazı sporcular bitiş çizgisine vardıktan sonra rahatsızlanarak uzun süre yerden kalkamadı. Rahatsızlanan sporculara ilk müdahale, öğretmenleri ve sağlık görevlileri tarafından yapıldı.

Müsabaka direktörü İzmir Atletizm Hakemleri Derneği Asbaşkanı Ahmet Toyer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grupta en iyi dereceye sahip takımların Türkiye Şampiyonasına katılacağını söyledi. Toyer, ferdi sporcu olarak takımları finale katılma hakkını kazanamayan ama ilk 3'e giren sporcuların da yapılacak final müsabakalarına katılacağını bildirdi.

Kros ve yol yarışları için ideal bir hava olduğunu belirten Toyer, "Yarışlar çok güzel bir ortamda yapıldı. Yarışmalarda herhangi bir aksilik, sorun olmadı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Yarışmada, yıldız kızlar kategorisinde, Isparta Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu birinci, Eskişehir Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu ikinci, Konya Karatay Saraçoğlu Toki Mustafa Çetin Ortaokulu üçüncü, İstanbul Sultanbeyli Namık Kemal Ortaokulu takımı dördüncü oldu.

Yıldız erkekler kategorisinde , Kütahya Atakent Ortaokulu birinciliği, Manisa Taytan Ortaokulu ikinciliği, İzmir Kozağaç Ortaokulu üçüncülüğü, Isparta İMKB Ortaokulu dördüncülüğü elde etti.

Genç kızlar kategorisinde ise birinciliği Eskişehir Özel Atayurt Lisesi, ikinciliği Kütahya A.S.E. Spor Lisesi, üçüncülüğü Antalya Muratpaşa Spor Lisesi, dördüncülüğü Aydın İncirliova Spor Lisesi kazandı.

Genç erkekler kategorisinde İstanbul Orhangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Eskişehir Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Konya Ereğli Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü, Kütahya A.S.E. Spor Lisesi dördüncü oldu.