Okulların geç açılması turizmcileri sevindirdi

Okulların geç açılması turizmcileri sevindirdi
Okulların geç açılması turizmcileri sevindirdi
- Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Akça: - "AK Parti'nin 2023 hedefleri arasında, turizm önemli bir yere sahip"

MUĞLA (AA) - Okulların Kurban Bayramı sonrası açılmasına yönelik çağrıya olumlu yanıt verilmesi, Muğla'daki turizmcileri sevindirdi.

Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Gültekin Akça, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun okulların açılış tarihinin 28 Eylül'e ertelendiğini açıklamasının Muğla'da turizm sektöründe sevince neden olduğunu söyledi.

Bölgedeki bazı belediye başkanlarının da Kültür ve Turizm Bakanlığına başvuruda bulunduğunu anlatan Akça, "Kurban Bayramı bu yıl tam hafta ortasına denk geliyor dolayısıyla bütün bir haftayı etkiliyor. Bu başvuruyu olumlu bularak, okulların açılış tarihini Kurban Bayramı sonrasına erteleyen Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Akça, kararın ana geçim kaynağı turizm olan Muğla'da olumlu karşılandığına işaret ederek, şunları söyledi: 

" AK Parti olarak kurulduğu günden bugüne, özellikle seçim dönemlerinde turizmin yoğun olarak yaşandığı bölgelerde zaman zaman turizme karşıymış gibi olumsuz bir propaganda ile karşılaşıyoruz. Muğla'nın önemli turizm merkezlerinden olan Fethiye, Bodrum ve Marmaris Belediye Başkanlarının ortak taleplerini sayın Başbakanımızın olumlu karşılayarak okullarının açılışını ertelemesi AK Parti aleyhine yapılan propagandaya en güzel cevaptır. AK Parti iktidarlarında turizm bölgelerine yapılan yatırım ve turizmin geldiği noktaya bakıldığında çok önemli bir mesafe alındığı açıkça ortadadır. AK Parti'nin 2023 hedefleri arasında, turizm önemli bir yere sahip."