Ölen annesinin evinde çocuklara Kur'an eğitimi verdiriyor

Ölen annesinin evinde çocuklara Kur'an eğitimi verdiriyor
Ölen annesinin evinde çocuklara Kur'an eğitimi verdiriyor
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir işadamı, 3 yıl önce kaybettiği annesinin evini çocuklara tahsis ederek, Kur'an-ı Kerim eğitimi almalarını sağlıyor

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde oturan bir işadamı, 3 yıl önce kaybettiği annesinin evini Bodrum'daki çocuklara tahsis ederek, Kur'an-ı Kerim eğitimi almalarını sağlıyor.

Bodrum'da ailesiyle yaşamını sürdüren işadamı Fevzi Ekinci, zamanının büyük bir bölümünü çocuklara ayırıyor. Okulların kapanmasının ardından harekete geçen Ekinci, ailesiyle oturduğu 3 katlı villanın vefat eden annesine ait olan birinci katını çocuklara tahsis etmeye karar verdi.

Kaybettiği annesi hacı Necla Ekinci'nin de vasiyeti üzerine işadamı, daireyi kiraya vermek yerine, burayı çocuklar için kullandı. Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Müftülüğü ile irtibata geçen Ekinci, evde Kur'an-ı Kerim kursu açılmasını sağladı.

İşadamı Fevzi Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merhum annesi hacı Necla Ekinci'yi üç sene önce kaybettiğini anlattı. Bu projeyi eşiyle düşündüklerini ve mahalledeki çocuklara Kur'an kursu sağlamaya karar verdiklerini belirten Ekinci, "Annemin evi boştu. Çocuklara Kur'an kursu yapmayı düşündük. Çocukların aileleriyle konuştum herkes 'Tamam' dedi" diye konuştu. 

- Kursa 10 çocuk katılıyor

Ekinci, projeyi annesinin vasiyeti üzerine yaptığını ifade ederek, "Şuanda 10 çocuk var. Kur'an kursunu seneye inşallah 40 kişiyle yapacağız. Annemin de bu konuda vasiyeti vardı. Çocuklar dinlerini öğrensin, İslamiyet'i öğrensin isterdi" dedi.

Kursu tamamlayan çocuklara çeşitli hediyeler verdiklerine de değinen Ekinci, Bodrum'daki aileleri, çocuklarını kursa göndermeye çağırdı.

Kursta görev alan Torba Mahallesi Cami İmamı Yusuf Turan da kursun 22 Haziran'dan bu yana devam ettiğini bildirdi. Turan, "İsteseydi burayı kiraya verip gelirini alırdı. Ancak o hayırlı bir iş olsun diye Kur'an kursu yaptı" dedi.

Kursa katılan ilkokul öğrencisi Elif Faydacı, ev sahibi Ekinci'nin kurs süresince tüm ihtiyaçlarıyla yakından ilgilendiğini ve eğitimlerinin sonunda kendilerine hediyeler verdiğini anlattı.