Ortaca Belediyesinin ihalelerde usulsüzlük yaptığı iddiası

Ortaca Belediyesinin ihalelerde usulsüzlük yaptığı iddiası
Ortaca Belediyesinin ihalelerde usulsüzlük yaptığı iddiası
- AK Parti Ortaca İlçe Başkanı Kırmızı: - "Ortaca Belediyesi bazı alım işlerindeki ihalelerde yeteri kadar teklif almamış, belediyeyi zarara uğratmıştır"

MUĞLA (AA) - AK Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, Ortaca Belediyesinin ihalelerde usulsüzlük yaptığını iddia etti.

AK Parti 'li belediye meclis üyeleri Seray Kemal Bayezit ve Mesut Yazan ile bir restaurantta basın toplantısı düzenleyen Kırmızı, 2014 yılı gelir-gider durumu denetiminde belediye meclis üyelerinin komisyondaki tespitlerinden bazılarını kamuoyuyla paylaşmak istediklerini söyledi.

Belediyenin alım işlerinde gerekli hassasiyeti göstermediğini öne süren Kırmızı, "Ortaca Belediyesi bazı alım işlerindeki ihalelerde yeteri kadar teklif almamış, belediyeyi zarara uğratmıştır" dedi.

Ortaca Belediyesi Denetim Komisyonu üyesi Seray Kemal Bayezit ise yapılan mal ve hizmet alımlarında rekabet koşullarının sağlanmadığını, sürekli aynı kişi ve kuruluşlardan satın almalar yapıldığını, mal ve hizmetlerin yüksek fiyatlarla temin edildiğini iddia etti.

Bayezit, belediyenin zarara uğratıldığının tüm komisyon üyelerince tespit edildiğini, bunun denetim komisyonu raporuna yansıdığını ifade etti.

Yapılan ihaleler ve bütçe ile ilgili sıkıntıları Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik'e bildirdiklerini anlatan Bayezit, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istediklerini kaydetti.