Ortaca Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi

Ortaca Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi
Ortaca Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi
MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Ortaca Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.Okul bahçesinde...

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Ortaca Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Önder Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Haluk Türkoğlu, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, kurum amirleri ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, yaptığı konuşmada, üniversite olarak öğrencilerin mezuniyetinden gurur duyduklarını söyledi.

Mezun olan öğrencilere gerekli mesleki donanımların verildiğini, öğrencilerin kendi alanlarında yapabilecek bilgi ve beceriye sahip olduğunu anlatan Akça, "Sevgili öğrenciler toplumun içerisinde bir statü elde edin. Kalbinizin bir yerinde MSKÜ aidiyeti olsun. Hepinizin yolu, bahtı açık olsun" dedi.

Okul Müdürü Önder Yıldırım ise Ortaca Meslek Yüksekokulunun 19'uncu mezunlarını verdiği için mutlu olduklarını ifade etti.

Yüksekokulun 1994'te 2 program ve 38 öğrenci eğitim öğretime başladığını belirten Önder, şöyle konuştu:

"Okulumuz şimdi 10 program ve 950 öğrencisiyle eğitime devam ediyor. Bu yıl mezun olacak 180 öğrenciyle mesleki ve teknik eleman statüsünde, bugüne kadar 2 bin 600 kişiyi başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerin hizmetine kazandırmış olmaktan mutluyuz. Kıymetli öğrencilerim sizlere gelecekteki iş hayatınızda başarılar diliyorum."

Konuşmaların ardından okulu dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve başarı belgeleri verildi.