Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali

Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali
Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali
- Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde eğitim gören Afrika ülkelerinden öğrenciler danslarıyla beğeni topladı

MUĞLA (AA) - Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde eğitim gören çeşitli Afrika ülkelerinden öğrenciler, Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali'nde yerel kıyafetleriyle dans gösterisi sundu. 

Açık pazar yerindeki festival alanında yerel kıyafetleriyle Afrika'ya özgü danslardan örnekler sunan öğrencilerin gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksek Okulu öğretim üyesi Rasheedah Mullings, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afrika kökenliler olarak ilk defa böyle bir etkinliğe katıldıklarını söyledi.

Kültürlerini paylaşmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Mullings, "Zaten hepimiz akrabayız ve beraber olmak çok güzel. Öğrencilerimizi buradaki Afrika kökenli Afro Türkler ile tanıştırmak istiyoruz. İnşallah ileride birçok çalışmalarımız olacak" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisi Orta Afrikalı Abraham Brice ise  Türkiye 'nin çok güzel bir ülke olduğunu, Muğla'da eğitim görmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Muğla'ya ilk geldiğinde böyle bir ortamla karşılaşacağını hiç düşünmediğini anlatan Ganalı Mohammed İssa da, "Festivalde kendimizi tanıttık ve dans ettik. Çok mutlu oldum. Her zaman bu gibi etkinliklere gelebilirim. Vakit kısıtlı olduğu için çok fazla gösteri yapamadık. Umarım başka zaman daha güzel gösteriler yaparız" diye konuştu.

Öte yandan, festival alanındaki Afrikalı öğrencilere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.