Oy kullanıp denize koştular

Oy kullanıp denize koştular
Oy kullanıp denize koştular
- Muğla ve Mersin'de sabah erken saatlerden itibaren oylarını kullanan vatandaşlar, sıcak havayı fırsat bilerek sahilleri doldurdu

MUĞLA / MERSİN (AA) - Muğla ve Mersin'de sabahın erken saatlerinden itibaren oylarını kullanan vatandaşlar, denize girerek sıcak havanın keyfini çıkardı.

Muğla'da genel seçim için sandık başına giden seçmenler, oy kullanma işlemlerinin ardından hava sıcaklığının 33 derece ölçüldüğü Akyaka Mahallesi'nde sahili doldurdu. Vatandaşlar, Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde güneşlendi, bazıları da denize girdi.

 Sahile gelen vataşlardan İsmail Görür, ailesi ile sabah saatlerinde vatandaşlık görevini yerine getirerek oy kullandıklarını belirterek, "Sıcak havayı fırsat bilerek ailemle Akyaka'da denize girdim, piknik yaptım. Oy kullanarak vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Şimdi de dinleniyorum" dedi.

Vatandaşlar, Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belcekız Plajı, Kumburnu Plajı ile Foça Mahallesi'ndeki Çalış Plajı'nda da denize girip, kumsallarda güneşlendi. 

Maviyle yeşilin bütünleştiği koylarda denize girmek isteyen vatandaşlar ise Fethiye Kordon boyundan kalkan günü birlik tur tekneleriyle gezintiye çıktı.

 

- MERSİN 

Milletvekili genel seçimi için oylarını erken saatlerde kullanan vatandaşlardan bazıları daha sonra  Kızkalesi'nden denize girdi.

Mersin ve çevre illerden Kızkalesi'ne gelen vatandaşlar, denize girerek tatilin tadını çıkarmaya çalıştı. 

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop yaptığı açıklamada, seçimin ülkeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

Oylarını kullanan vatandaşların kent merkezine yakın olması nedeniyle daha sonra Kızkalesi'ni tercih ettiğini aktaran Öztop, "Şu ana kadar seçim güzel bir ortamda geçiyor ve oyunu kullanan vatandaşlarımız Kızkalesi'ne gelerek hem tatillerini yapıyor hem de denize girerek serinliyorlar" dedi. 

Kızkalesi'ne tatile gelenlerden İbrahim Kale de oy kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirdiklerini ve ardından denize girerek tatilin tadını çıkardıklarını söyledi.