Pazarcılar turisti sevindirdi

Pazarcılar turisti sevindirdi
Pazarcılar turisti sevindirdi
- Muğla'nın Marmaris ilçesinde pazarcılar, ABD'li kadın turistin düşürdüğü ve içinde kredi kartları ve para bulunan cüzdanı polis teslim etti

MUĞLA (AA) - Marmaris ilçesinde ABD 'li  kadın turist, pazarda kaybettiği ve içinde kredi kartı ve  para bulunan cüzdanının polise teslim edildiğini öğrenince sevinç yaşadı.

Yatla mavi tura çıkmak için ilçeye gelen ve Kaliforniya eyaletindeki bir hastanede yöneticilik yaptığı öğrenilen Susan Marie Ormiston, alışveriş yapmak için Marmaris Belediyesi Kapalı Pazaryeri'ne gitti. Alışveriş sırasında cüzdanını düşüren Ormiston, durumdan haberi olmadan yatına döndü.

Pazarcılar, içinde iki kredi kartı ve 328 lira olduğu belirtilen cüzdanı bularak polis teslim etti. Marmaris Polis Merkezinde görevli polis memuru Yıldırım Temur, cüzdandaki bir GSM operatöründen alınmış internet paketi kartından kadının kimliğini ve telefon numarasını tespit etti. Polisin kendisini aramasıyla cüzdanının kaybolduğundan haberdar olan Ormiston, polis merkezine gelerek cüzdanını Temur'dan teslim aldı. 

Ormiston, gazetecilere yaptığı açıklamada, içindeki limitsiz kredi kartları ve nakit paraya dokunulmadan cüzdanının kendisine ulaştırıldığını söyledi.

Cüzdanı ve kredi kartlarını başka bir ülkede kaybetmiş olsa, bulunmasının çok zor olacağını ifade eden Ormiston, cüzdanını polise teslim eden esnaf ve kendisini bulmak için çaba gösteren polis memuruna minnettar olduğunu dile getirdi.