"Pembekol" Muğla'da sahnelendi

"Pembekol" Muğla'da sahnelendi
"Pembekol" Muğla'da sahnelendi
- Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri ile Erkek Yetiştirme Yurdu ve Sevgi Evleri'nde kalan öğrenciler tarafından sahnelenen oyun, izleyenleri hem güldürdü hem ağlattı

MUĞLA (AA) - Polis ekipleri ile Yetiştirme Yurtlarında kalan öğrenciler tarafından sahnelenen "Pembekol" isimli tiyatro oyunu beğeni topladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde, tiyatro oyuncusu Ahmet Ekdi tarafından 6 ayda hazırlanan "Pembekol" isimli tiyatro oyununda Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu ve Sevgi Evleri'nde kalan öğrenciler sahne aldı.

Bir karakolda geçen olayların anlatıldığı oyunda polis ekiplerinin mesleklerinde yaşadıkları bazı komik olaylar sahneye taşındı. 2 bölümden oluşan oyunun birinci bölümünde polis ekiplerinin vatandaşla iç içe olması için yaptığı çalışmalar ile banka soygunu, trafik kazası, uyuşturucu, taciz, darp gibi konular izleyiciye mizahi bir dille aktarıldı.

Oyunun ikinci bölümünde ise karakola düzenlenen baskın sonucu polis ekiplerinin şehit olması, şehit eşinin yaşadığı acı anlatıldı, bu sırada bazı izleyiciler göz yaşlarına hakim olamadı.

Oyunda Fethiye Kültür Merkezi tiyatro oyuncuları Ahmet Ekdi ve Yeşim Ekdi de konuk oyuncu olarak rol aldı.

İzleyiciler, oyunun sonunda oyuncuları uzun süre ayakta alkışladı.

Program sonunda konuşan Muğla Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, oyunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ise ikinci kez izlediği oyundan çok etkilendiğini belirterek, Türk Polis Teşkilatı'nın toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri yerine getirdiğini kaydetti.

Çetinkaya, ekiplerin bu tür sosyal projelerle vatandaşla iç içe olma gayreti içerisinde olduğunu dile getirdi.

Aile  Sosyal Politikalar Müdür Vekili Mehmet Ali Kariptaş ise Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurtlarında kalan öğrencilerin oyunda büyük emek ve çaba gösterdiğini kaydederek emeği geçenlere teşekkür etti.