Polis, motosiklet sürücülerine kask hediye ediyor

Polis, motosiklet sürücülerine kask hediye ediyor
Polis, motosiklet sürücülerine kask hediye ediyor
- Marmaris'te Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla motosiklet sürücülerine bin 500 kask dağıtılacak

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Marmaris ilçesinde Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla motosiklet sürücülerine kask hediye edildi. 

Polis Haftası kutlamaları kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı. Kordon ve Atatürk caddelerinde uygulama noktası oluşturan polisler, seyir halindeki motosiklet sürücülerini durdurdu. Evrakı tam olan sürücülere hediye olarak kask verildi. 

Normal uygulamalarda kask takmamaları nedeniyle polise yakalanmamak için yolunu değiştiren motosiklet sürücüleri, kask dağıtıldığı haberini alınca özellikle caddeden geçmeye başladı. Polis ekipleri, yaklaşık 20 dakikada 200 kaskı motosiklet sürücülerine hediye etti.  

İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Ahmet Akaba, gazetecilere yaptığı açıklamada, Marmaris'te otomobilden çok motosiklet olduğunu söyledi. 

İlçede kayıtlı yaklaşık 18 bin motosiklet bulunduğunu bildiren Akaba, "İlçemizde 5 trafik kazasından 4'ünde motosiklet vardır. Kask takmayan sürücüler bu kazalarda ciddi şekilde yaralanabiliyor. Bu gibi etkinliklerle kaskın önemini anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

Sürücülerin kask takması için periyodik uygulamalar yaptıklarını dile getiren Akaba, bu uygulamalarda kaskın hayat kurtardığını anlatan 20 bin el ilanı dağıttıklarını kaydetti. 

Akaba, hafta kapsamında 10 Nisan'a kadar her gün ilçenin farklı noktalarında yapılacak etkinliklerde toplam bin 500 kask dağıtılacağı sözlerine ekledi.