Polis önce ceza kesti sonra kask hediye etti

Polis önce ceza kesti sonra kask hediye etti
Polis önce ceza kesti sonra kask hediye etti
- Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kasksız seyreden motosiklet sürücülerine önce ceza uyguladı ardından kask verdi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da polis ekipleri, Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında, sürücülere önce ceza kesti sonra kask hediye etti. 

Bodrum Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan uygulamada, ilçe  merkezinde durdurulan kasksız motosiklet sürücülerine ceza yazdı. Ekipler daha sonra, cezai işlem uyguladıkları motosiklet sürücülerine kask hediye etti.

Bodrum Trafik Büro Amiri Fevzi Söztutar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'un motosiklet açısından çok yoğun bir yer olduğunu söyledi. İlçede kayıtlı 76 bin 600 araçtan 26 bin 800'ünün motosiklet olduğunu belirten Söztutar, şöyle konuştu:

"Amacımız farkındalık yaratıp insanları bilinçlendirmek. İnsanların can sağlığı, hayati güvenliği bizim için önemlidir. Bugün de burada kasksız olarak gelen vatandaşların cezalarını yazdıktan sonra cezalarının iki üç katı değerinde bir kask vererek bu şekilde uygulama yaptık. Sürücülerin kask takmaya oldukça önem gösterdiğini görüyoruz. Uygulama yapabilmek için kasksız motosiklet sürücüsü bulabilmek için zorluk çektik. Kaskları hediye etmek için bekliyoruz."

Uygulamada durdurulan Alparslan Ovalıceylan, polisin yaptığı uygulamayı başarılı bulduğunu ifade ederek, "Evden çıkarken kaskımın kırık olduğunu görmüştüm. Bugün kendime yeni bir kask alayım diye düşünüyordum. Ama hem ceza yedik hem kaskımızı aldık" diye konuştu.

Bodrum Motosiklet Kulübü (BMK) ile Enis Motor'un destek verdiği uygulamada, 50'ye yakın kask dağıtıldığı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Kask

  ,

  Bodrum

  ,

  Hediye

  ,

  Bugün

  ,

  Ceza

  ,

  ilçe

  ,

  muğla