Prematüre bebek umuda uçtu

Prematüre bebek umuda uçtu
Prematüre bebek umuda uçtu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde dünyaya gelen prematüre bebek, Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle Denizli'ye sevk edildi

MUĞLA (AA) - Bodrum 'da, bir hastane 26 haftalık olarak dünyaya gelen ve solunum rahatsızlığı bulunan prematüre bebek, ambulans helikopterle Denizli'ye gönderildi.

Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki özel bir hastanede 26 haftalık doğan  erkek bebeğin, yaşadığı solunum yolu sıkıntısı nedeniyle ileri tetkik ve tedavisi için başka bir hastaneye sevk edilmesine karar verildi.

Bebek, ambulansla Bodrum Jandarma Komutanlığı ait helikopter pistine getirildi. Burada hazır bekleyen Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikoptere alınan bebek, Denizli'ye sevk edildi. 

Çocuk doktoru Tuna Gül Han, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğin prematüre olduğu için sezaryenle dünyaya geldiğini belirterek, "Doğmak zorunda kalmış bir bebek. Solunum cihazında üçüncü basamak sağlık kuruluşunda takip edilmek zorundaydı. Doğum salonunda gerekli müdahaleleri yaptık ve bebeği stabilize ettik. Bebeği arkadaşlara teslim ettik ve inşallah sağlıklı büyür" diye konuştu.

Ambulans helikopterdeki kuvöze alınan bebeğin, Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınacağı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  helikopter

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  jandarma

  ,

  muğla