Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar
- Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Oğuz Şahin ile hastane personeli, sağlık kuruluşlarına yönelik terör saldırılarını protesto etti

MUĞLA (AA) - Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Oğuz Şahin ile hastane personeli, sağlık kuruluşlarına yönelik terör saldırılarını protesto etti.

Şahin, hastane önünde yaptığı ortak yazılı açıklamada, terör saldırılarının haziran ayından bu yana tırmanışa geçtiğini hatırlattı. Saldırılarda 3 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden Şahin, bu saldırılarla sağlık hizmetlerinin aksatılmaya çalışıldığını vurguladı.

Şahin, şunları kaydetti:

"Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir."

Hastanelerde çalışanların güvenliği için gereken tedbirlerin alındığına işaret eden Şahin, teröre karşı en büyük cevabın, birlik ve beraberlik içinde hareket etmekle olacağını bildirdi.