"Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye Projesi"

"Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye Projesi"
"Sağlıklı Toplum, Sosyal Belediye Projesi"
- Proje kapsamında 42 mahallede 800 kadına ulaşıldı

MUĞLA (AA) - Menteşe Belediyesi ile Menteşe Şehbal Baydur Toplum Sağlığı Merkezi'ne bağlı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğince gerçekleştirilen, "Sağlıklı Toplum, Sosyal  Belediye Projesi" kapsamında 42 mahalleden 800 kadına ulaşıldı.  

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye olarak kırsalda yaşayan kadınların, beden ve ruh sağlıklarına yönelik hayata geçirdikleri projenin hedefine ulaştığını söyledi.

Proje kapsamında belediye ve KETEM'den oluşan bir heyetin kırsaldaki kadınlara ulaşarak meme, rahim ve bağırsak kanseri hakkında bilgilendirme yaptıklarını belirten Gümüş, "Her hafta bir mahallemizden kadınlar belediyemiz tarafından ücretsiz servis araçlarımız ile alınıp, sağlık merkezlerinde sıra beklemeden ücretsiz taramalarını yaptırıyor. Aynı zamanda yine belediyemiz bünyesinde bir psikoloğumuz ile ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyoruz" dedi. 

Başkan Gümüş, kırsal mahallelerdeki kadınların, aynı zamanda Menteşe Belediyesi tarafından ağırlandığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bu hafta Karacaören Mahallemizden 25 kadın sağlık taramasından geçti. Sağlık taraması sonrası aşevimizde öğle yemeği verdiğimiz kadınlar, ayrıca perşembe pazarımızı gezme fırsatı bularak ihtiyaçlarını giderdi. Sağlık taramasından geçen ve sonuçları pozitif çıkan kadınların tedavileri yine ücretsiz olarak devam ediyor. Kısacası Menteşe Belediyesi olarak kırsalda yaşayan kadınlara, beden ve ruh sağlığı hizmeti veriyoruz. Çünkü önce insan sağlığı diyoruz."