Santral çalışanlarına yangın tatbikatı

Santral çalışanlarına yangın tatbikatı
Santral çalışanlarına yangın tatbikatı
- Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralinde görev yapan özel itfaiye personeline eğitim verilerek yangın tatbikatı düzenlendi

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı görevlileri, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralinde görev yapan özel itfaiye çalışanlarına, yangınla mücadele eğitimi verdi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, tatbikat öncesi santral çalışanlarına yangın çeşitleri ve müdahale yöntemlerini anlattı. Eğitimde personele yangına ilk müdahale, mutfak yangınları, temel yangın söndürme konularında uygulamalı olarak da bilgi verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, eğitimlerle yangın ve afetlerde harekat tarzını öğreterek oluşacak can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmayı amaçladıklarını söyledi.

Çıkabilecek yangında can ve mal kaybını en aza indirmek için bilgilendirme eğitimlerinin büyük önem taşıdığını belirten Çöl, "Düzenlediğimiz bu tarz eğitimlerle olası yangınlarla karşı kurum ve kuruluşlarda görev yapan personellerin bilinçlendirilmesi ve yangına erken müdahale edilmesinin sağlanmasını amaçlıyoruz. Daire Başkanlığımıza gelen talepler doğrultusunda eğitim ve yangın tatbikatları düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.