Silvan'daki terör saldırısı

Silvan'daki terör saldırısı
Silvan'daki terör saldırısı
- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in Muğla'daki ailesine şehadet haberi verildi

MUĞLA (AA) - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen 3 mahallede sürdürülen operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in evinde yas var

Menteşe Kaymakamı Yılmaz Aslan, Muğla Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Numan Öksüz ve İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, şehit Pek'in (25) Muğla'nın Menteşe ilçesi Paşapınarı Mahallesi'ndeki evine giderek ailesine şehadet haberini verdi. Bu sırada ambulans ve sağlık ekipleri, şehit yakınları için evin önünde hazır bekletildi.

Haberi alan şehit Pek'in babası Mehmet ve annesi Fatma Pek, gözyaşı döktü. Haberin ardından Pek'in baba evinin balkonuna Türk bayrakları asıldı. 

Baba Pek, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun haziran ayında teğmen olarak Diyarbakır'da göreve başladığını söyledi. Kendisiyle sürekli görüşme imkanları bulunmadığını belirten Pek, "En son görüşmemizde iyi olduğunu sürekli operasyonlarda bulunduğunu ve bu nedenle telefonlarının kapalı olduğunu söylemişti. Bugün, acı haberini aldık. Vatan sağolsun" diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu da şehit ailesine başsağlığı diledi.

Bekar olduğu öğrenilen şehit Pek'in cenazesi, bu akşam uçakla Milas-Bodrum Havalimanı'na getirilecek. Cenaze yarın, Kurşunlu Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Şehir Yeni Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedilecek.