Sinema sanatçısı Karındaş hastaneye kaldırıldı

Sinema sanatçısı Karındaş hastaneye kaldırıldı
Sinema sanatçısı Karındaş hastaneye kaldırıldı
- Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevinde yaşamını sürdüren 87 yaşındaki Altan Karındaş, mide ağrısı şikayetiyle başvurduğu hastanede yoğun bakıma alındı

MUĞLA (AA) -  Sinema , tiyatro ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Altan Karındaş, Marmaris'te hastaneye kaldırıldı. 

Bir süredir Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevinde yaşamını sürdüren 87 yaşındaki Karındaş, hafta sonu mide ağrısı şikayetiyle Marmaris Özel Yücelen Hastanesi Acil Sevisine başvurdu. Yapılan kontrollerde mide kanaması geçirdiği belirlenen sanatçı, yoğun bakım ünitesine alındı. 

Hastane yetkilileri, Karındaş'ın bilincinin açık olduğunu ve sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi. Sanatçının tedbir amaçlı yoğun bakımda bir süre daha tutulacağı bildirildi. 

- Karındaş'ın  özgeçmişi

Altan Karındaş, 1928'de  İstanbul 'da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuvarı'nda şan ve tiyatro eğitimi alan sanatçı, 1951 yılında Muhsin Ertuğrul'un Küçük Sahnesinde sanat hayatına başladı. Şehir Tiyatroları, Saim Alpago Tiyatrosu, Gen-Ar Tiyatrosu, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu gibi topluluklarda çalışan Karındaş, bir dönem kendisi adına da tiyatro kurdu. Karındaş, çok sayıda sinema ve dizi filmlerde rol aldı.