Şubat ayında deniz keyfi

Şubat ayında deniz keyfi
Şubat ayında deniz keyfi
-Marmaris'te güneşli havayı fırsat bilen çok sayıda vatandaş, deniz kenarlarında vakit geçirdi, bazıları ise denize girdi

MUĞLA (AA) - Türkiye 'nin birçok yerinde soğuk hava etkili olurken, Marmaris'te güneşli havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar denize girdi. 

Güney Ege'nin gözde turizm merkezi Marmaris'te, bahardan kalma bir gün yaşanıyor. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçede öğlen saatlerinde hava sıcaklığı 18, deniz suyu sıcaklığı ise 17  derece ölçüldü. 

Güneşli havayı fırsat bilen çok sayıda vatandaş, deniz kenarlarında vakit geçirdi, bazıları ise yüzdü. Denize girenlerden Barış Şahin, Eyüp Karakuş ve Tayyip Kuzpınar uzun süre suda kalarak eğlenceli vakit geçirdi. Marmaris'te askerlik yaptıklarını belirten Karakuş, tezkerelerini almaya kısa bir süre kalmasını denizde yüzerek kutladıklarını ifade etti. 

Birçok kişi kıyıda yürüyüş yaparken, balık tutkunları da oltalarını denize atarak bir yandan güneşlendi, bir yandan da kısmetini bekledi. Öğle tatiliyle çok sayıda öğrenci ve çalışan da plaja gelerek eğlenceli zaman geçirdi. 

Meteoroloji yetkilileri, turistik ilçede sıcak havanın hafta boyunca etkili olmasının beklendiğini kaydetti.