Tahran'dan Bodrum'a ilk direkt uçuş

Tahran'dan Bodrum'a ilk direkt uçuş
Tahran'dan Bodrum'a ilk direkt uçuş
- Tahran ile Bodrum arasında doğrudan gerçekleştirilen ilk uçak seferinde 152 İranlı turist ilçeye geldi - Prado Tour Seyahat Acentesi Genel Müdürü Şimşek: "Eylül ayı ortasına kadar kadar her hafta bir uçak İran'ın başkenti Tahran'dan Bodrum'a İranlı turistler taşıyacak"

MUĞLA (AA) - İran 'ın başkenti Tahran ile Bodrum arasında doğrudan gerçekleştirilen ilk uçak seferinde 152 İranlı turist ilçeye geldi. 

Türk tescilli Corendon Havayolu firmasına ait yolcu uçağıyla, Milas-Bodrum havalimanına inen yolcular, havalimanındaki işlemlerinin ardından konaklayacakları 5 yıldızlı otellere yerleştirildi.

Prado Tour Seyahat Acentesi Genel Müdürü Ufuk Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 186 kişilik uçakla 152 kişinin Bodrum'a geldiğini söyledi. 

İranlı turistlerin Türk uçağıyla ilçeye geldiğini ifade eden Şimşek, şöyle devam etti:

"Yolcuları getiren uçak Corendon firmasına ait. Eylül ortasına kadar kadar her hafta bir uçak İran'ın başkenti Tahran'dan Bodrum'a turist taşayıcak. Mayıs başından bu yana İzmir 'e 3 İran uçağı indi. Yolcuların büyük bir kısmı Kuşadası'na bir kısmı da Bodrum'a transfer yapıldı. Artık bu uçaklar Tahran'dan direkt Bodrum'a gelecek" dedi.

İranlı turistlerin Türkiye 'ye sürekli geldiğini anlatan Şimşek, geçen yıl 1.5 milyon kişinin İran'dan Türkiye'ye geldiğini hatırlattı. 

Türk uçağının Bodrum'a İranlı yolcu taşıyor olmasının Türkiye turizmi açısından büyük bir gelişme olduğunu belirten Şimşek "İran'dan gelen turistler üst segment otellerde konaklamayı tercih ediyor. Gelen yolcuların tamamı 5 yıldızlı otellerde konaklıyor. İranlı misafirlerimiz plajı, mutfağı, hizmet açısından kusursuz yerleri tercih ediyor. Eğlenmeyi de seviyorlar" diye konuştu.