Terör saldırılarına tepki

Terör saldırılarına tepki
Terör saldırılarına tepki
- Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi: - "Ülkemizin her zamankinden daha çok bir olmaya, birlikte olmaya ihtiyacı olduğu bugünlerde, ülkemizi bir kaos ortamına sürüklemek isteyenlere itibar etmemeli, bugüne kadar kardeşçe yaşamış Türk Milleti'nin arasına nifak sokmak isteyen odaklara izin vermemeliyiz"

MUĞLA (AA) -  Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi, terör saldırılarını kınadı.

Büyükşehir Belediye Meclisinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olayları ile ülkenin kaosun içine çekilmeye çalışıldığı belirtildi.

Açıklamada, Ülkenin hergün farklı şehirlerden gelen hain terör saldırıları haberleriyle sarsıldığı, doğusundan batısına ülkenin her köşesinde tarifi imkansız acılar yaşandığı kaydedildi.

Türk milletinin sabrını zorlayan terör olaylarına ülkenin her köşesinden tepkiler yükselmeye başladığı ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Ülkemizin her zamankinden daha çok bir olmaya, birlikte olmaya ihtiyacı olduğu bugünlerde, ülkemizi bir kaos ortamına sürüklemek isteyenlere itibar etmemeli, bugüne kadar kardeşçe yaşamış Türk Milleti'nin arasına nifak sokmak isteyen odaklara izin vermemeliyiz.  Türkiye bu kritik günleri de birlik ve beraberlik içerisinde aşacak ve ülkemizin her köşesinde barış ortamı sağlanacaktır. Bu süreçte en önemli görev siyasilere düşmektedir. Toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran, ötekileştiren açıklamalardan kaçınılmalı, kimi kesimler hedef gösterilmemelidir."

Ülkenin her zamankinden fazla karşılıklı anlayışa, sevgiye ve barışa ihtiyacı olduğu vurgulanan açıklamada, terör olayları kınanarak, şehitlere Allah'tan rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı dilendi