Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Muğla Valiliği: - "10 Eylül Perşembe sabahına kadar meydana gelen eylem ve etkinlikler esnasında Menteşe, Ortaca ve Marmaris HDP ilçe binalarının tabelalarına yönelik indirme eylemleri ile Marmaris ilçemizde ilçe binasına yönelik taşlı eylemler gerçekleşmiştir. Fethiye ilçemizde ise birkaç doğu kökenli vatandaşımızın evlerine yönelik münferit taşlama olaylarından başka olay gerçekleşmemiştir" - "Eylem ve etkinliklerin önlenmesi sırasında 5 güvenlik görevlimiz hafif şekilde yaralanmış, 22 kişi gözaltına alınmış, 12 kişi hakkında muhafaza altına alma tedbiri uygulanmış, haklarında yasal işlemler sürdürülmektedir"

MUĞLA (AA) - Muğla ve ilçelerinde teröre tepki eylemlerinde meydana gelen olaylarda, 5  güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı, 22 kişinin gözaltına alındığı, 12 kişi hakkında muhafaza altına alma tedbiri uygulanarak haklarında yasal işlemler sürdürüldüğü bildirildi.

Muğla Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde meydana gelen terör olayları sonucu şehit olan asker ve polisler için yurt genelinde protesto eylemleri gerçekleştiği hatırlatıldı.

Muğla merkez ve ilçelerdeki polis sorumluluk bölgesinde terörü telin, şehitleri anma eylem ve etkinliklerine bazı yerlerde 10 binden fazla vatandaşın katıldığı belirtilen açıklamada, bu eylem ve etkinliklerde protesto sınırlarının dışına çıkılarak HDP parti binalarına zarar verme girişimlerinde bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"10 Eylül Perşembe sabahına kadar meydana gelen eylem ve etkinlikler esnasında Menteşe, Ortaca ve Marmaris HDP ilçe binalarının tabelalarına yönelik indirme eylemleri ile Marmaris ilçemizde ilçe binasına yönelik taşlı eylemler gerçekleşmiştir. Fethiye ilçemizde ise birkaç doğu kökenli vatandaşımızın evlerine yönelik münferit taşlama olaylarından başka olay gerçekleşmemiştir. Meydana gelen bu olaylar güvenlik güçlerimizce etkin bir müdahaleyle olayların daha da büyüyerek il geneline yayılması engellenmiş ve ilimizde kanun hakimiyetinden taviz verilmemiştir. Eylem ve etkinliklerin önlenmesi sırasında 5 güvenlik görevlimiz hafif şekilde yaralanmış, 22 kişi gözaltına alınmış, 12 kişi hakkında muhafaza altına alma tedbiri uygulanmış, haklarında yasal işlemler sürdürülmektedir."

Açıklamada, jandarma sorumluluk bölgesindeki Seydikemer ilçesi Kumluova Mahallesi'nde İ.Ç. isimli bir kişinin, sosyal medyadaki paylaşımları bahane edilerek karşıt görüşlü kişiler tarafından darp edildiği, Fethiye Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edilen kişinin taburcu edildiği belirtildi.

Olaya karışan 5 kişinin de Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından tespit edildiğinin belirtildiği açıklamada, cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda adli tahkikata başlandığı vurgulandı.