Turizm merkezlerinden bayram dönüşü başladı

Turizm merkezlerinden bayram dönüşü başladı
Turizm merkezlerinden bayram dönüşü başladı
- Yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde trafik yoğunluğu oluştu

MUĞLA (AA) - Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşanan Güney Ege'nin gözde tatil merkezleri Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'de dönüşlerin başlamasıyla karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

Bayramda binlerce kişinin tatilini geçirdiği kıyı kesimlerde dönüş yolculuğunun başlamasıyla trafik yoğunluğu arttı.

Muğla  Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri de sabah saatlerinden itibaren turizm merkezlerinin gidiş ve dönüş istikametlerinde trafik uygulaması başlattı. Turistik ilçeler Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye'ye giden karayollarına çok sayıda sabit radar yerleştirildi, ekipler hız, alkol ve emniyet kemeri kontrollerini artırdı. 

Bayram için Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçeleri ile Akyaka Mahallesi'ni tercih eden yerli ve yabancı turistlerin 4 günlük tatilin sona ermesinin ardından yollara düşünce, özellikle  İzmir güzergahında trafikte yoğunluk yaşandı.

Tatillerini Bodrum ve çevresinde geçirenlerin dönüş yolcuğu nedeniyle Bodrum-Milas karayolunun Üçyol mevkisinde araç konvoyu 1 kilometre uzunluğa ulaştı.

Karayolları ekipleri sıkışıklığı gidermek için kavşaktaki sinyalizasyon uyarılarını iptal etti. Trafik ışıklarının devreden alınması sonucu konvoy uzunluğunda azalma meydana geldi. Kavşakta kazaların önüne geçebilmek için polis ekipleri görev yapıyor.

Trafik ekipleri güzergahlarının belirli bölgelerinde önlem alarak sürücülerin güvenli seyahat etmelerine yardımcı oldu. 

Bölgeye özel araçlarıyla gelmeyen bazı tatilciler ise dönüş için otogarları tercih edince, buralarda da yoğunluk yaşandı.