Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Marmaris'teki etkinlikler kapsamında motosiklet sürücülerine kask hediye edildi

MUĞLA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü, Marmaris'te düzenlenen törenle kutlandı. 

Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. 

Sarıkaya, yaptığı konuşmada, Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü büyük bir gururla kutladıklarını söyledi. Güvenliğin insanların kendilerini tehlikeden uzak huzurlu hissetmeleri olduğunu işaret eden Sarıkaya, bunu sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı.

Meslektaşlarına seslenen Sarıkaya, "Suçtan zarar gören kişiler sizin anneniz, babanız, çocuğunuz ve eşiniz de olabilir. Onlara nasıl yaklaşılmasını istiyorsanız siz de suça maruz kalmış insanlara öyle davranın" dedi. 

Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

- Kaymakam Yüksel kask hediye etti

Törenin ardından Atatürk Caddesi'nde kasksız olarak seyreden motosiklet sürücüleri trafik polisleri tarafından durduruldu.

Kaymakam Celalettin Yüksel ve diğer protokol üyeleri, sürücülere kask hediye etti. Kasksız motosiklet kullanmanın tehlikeleri konusunda sürücüleri uyaran Yüksel, "Polis Günü nedeniyle şimdilik sizlere ceza kesmek yerine kask hediye ediyoruz. Sürücülerin kurallara uyarak, kask takmalarını istemiyoruz" dedi.

Kutlamada ayrıca polis araçları ve Türk Chopper Motosiklet Grubu üyelerinin katıldığı kortej gerçekleştirildi.