Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde görevli ekipler, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Fahrettin Gönbe'nin anonsuyla kan bağışı için meydana çağrıldı

MUĞLA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Muğla'nın Bodrum ilçesinde görevli polis ekipleri, Kızılay'a kan bağışında bulundu. 

İlçedeki etkinlikler, Gümbet Mahallesi'ndeki bir otelde Bodrum'da yaşayan emekli emniyet mensuplarına verilen kahvaltıyla başladı. Daha sonra Bodrum Belediye Meydanı'nda kurulan Kızılay kan bağışı çadırına gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli kan bağışında bulundu. 

İlçede görevli ekipler, Bodrum Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Fahrettin Gönbe'nin anonsuyla kan bağışı için meydana çağrıldı. Gönbe, telsizden yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Meydanı'nda düzenlenen, topluma örnek olmak adına Kızılay kan bağışı ile alakalı birim amirleri tüm personelini bilgilendirsin. Peyderpey görev aksatılmayacak şekilde kan bağışı için belediye meydanına unsurlarını yönlendirsinler."

Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 gün 24 saat Bodrum'u Türkiye 'nin en güvenli ilçesi yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Bodrum halkının kendilerine verdiği destekle iyi seviyeye geldiklerini anlatan Candaş, "Sloganımız 'Güvenliğin olmadığı yerde turizm olmaz'. Ama çok şükür Bodrum'da güvenlik de huzur da her şey sağlanmış durumda. Bu, böyle devam edecek" dedi.

Candaş, Polis Haftası etkinliklerini Bodrum'da düzenlenecek etkinliklerle kutlanmaya devam edeceklerini kaydetti.