Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir trafik polisinin yaptığı doğa, hayvan ve insan temalı resimlerden oluşan sergi, törenle açıldı

MUĞLA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, bir trafik polisinin yaptığı resimlerden oluşan sergi açıldı.

İlçede devam eden Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, polis memuru İsmail Utku'nun yaptığı resimlerden oluşan sergi, Bodrum Trafo Kafe'deki Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı. 

Bodrum Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğinde görevli polis memuru İsmail Utku'ya ait bir birinden başarılı tabloların görücüye çıktığı serginin açılışını İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş yaptı. Sergiyi gezen Utku'nun meslektaşları ve vatandaşlar, tabloları hayranlıkla inceledi. 

Emniyet Müdürü Candaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, anlamlı haftada böyle bir sergiyi açmayı uygun gördüklerini söyledi. Eserlerin çok başarılı olduğuna dikkati çeken Candaş, "Çok hoş, güzel ve anlamlı resimler var. Polisler, meslekleri dışında kültürel, sanatsal etkinliklere de katılıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. İnşallah diğer arkadaşlarımız da bu tür etkinliklerde bulunur biz de destek veririz" dedi. 

Bodrum manzaraları, doğa ve insan temalı 50 eserin sahibi trafik polisi İsmail Utku da Tutkum-2 ismini verdiği sergisini 13. kez görücüye çıkardığını kaydetti. Resimlerin temelinde sevgiyi anlatmaya çalıştığını anlatan Utku, "Çok güzel olumlu tepkiler alıyorum. Bir sanat dalıyla uğraşıyorum. Benim bütün yorgunluğumu alıyor. Öyle olmasa bugüne kadar resim yapmayı sürdüremezdim" diye konuştu.

Sergi, 12 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek. Polis memuru ressam İsmail Utku, 25-30 Ağustos tarihlerinde de Çanakkale'de düzenlenecek Türk ve Yunan 60 ressamın katılacağı Türk-Yunan Dostluk Sergisi'ne katılacak.